Jak správně a bezpečně oholit intimní partie: kompletní průvodce

4prosince

Posted on pro 4, 2023 by Gabriela Sedláčková

Jak správně a bezpečně oholit intimní partie: kompletní průvodce

Proč oholit intimní partie?

Na začátek je dobré porozumět, proč se vůbec mnoho z nás rozhoduje pro holení intimních partií. Může to být kvůli osobní hygieně, estetickým důvodům, nebo prostě proto, že se nám to líbí. Holení může také zvýšit vnímání senzace během intimních chvil. Avšak je důležité, abychom si uvědomili, že každý má na tuto otázku jinou odpověď a všechny jsou stejně platné.

Než začnete: Výběr správných nástrojů

První krok k úspěšnému holení intimních partií začíná výběrem správných nástrojů. Důležité je použít ostré žiletky, které jsou určené přímo pro holení intimních oblastí. Existují žiletky s ochrannými prvky, které minimalizují riziko zranění. Rovněž bych doporučila investovat do kvalitního holicího gelu nebo pěny, který je určen speciálně pro citlivou kůži. Vyhýbejte se mýdlům, která mohou kůži vysušit a podráždit.

Příprava kůže před holením

Pro dosažení co nejlepších výsledků je klíčová pečlivá příprava kůže. Doporučuji začít teplou sprchou nebo koupelí, která pomůže změkčit chloupky a otevřít póry. To usnadní holení a sníží riziko podráždění. Před samotným holením je také dobré provést jemný peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a zanechá kůži hladkou a připravenou na holení.

Technika holení

Pravá technika holení je nezbytná pro dosažení hladkého a bezpodrážděného výsledku. Vždy hlaďte žiletkou ve směru růstu chloupků, ne proti němu. Tím se minimalizuje riziko zarudnutí, podráždění a zarůstání chloupků. Během holení pravidelně oplachujte žiletku, aby se zabránilo jejímu ucpaní. Po dokončení holení aplikujte na oholenou plochu produkt po holení, který zklidní kůži a pomůže předcházet podráždění.

Péče po holení

Po holení je důležité kůži řádně ošetřit. Vyhněte se aplikaci produktů s alkoholem, které mohou kůži vysušit a podráždit. Místo toho doporučuji vybrat si produkt, který obsahuje aloe vera nebo jiné zklidňující složky. Kůže po holení může být zvláště citlivá, proto je dobré ošetření provádět jemně. Pokud se objeví zarudnutí nebo podráždění, aplikujte chladivý gel nebo použijte studený obklad, který pomůže zmírnit nežádoucí příznaky.

Napsat komentář